УКРАЇНА:РОЗРОБКА ПЛАНУ ДІЙ СТАЛОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ ТА КЛІМАТУ ЯК ЗАСТАВИ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ УГОДИ МЕРІВ

Зметою обговорення та здійснення аналізу організаційних, технічних і фінансових можливостей муніципалітетів для реалізації енергетичної та кліматичної політики 6-7 лютого 2018 року в місті Київ проходив 2-денний треніг з розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК), на якому зібралося 25 міст-підписантів європейської ініціативи "Угода мерів".

У заході взяла участь головний спеціаліст відділу з енергоменеджменту та підтримки підприємництва управління соціально-економічного розвитку Глухівської міської ради Олена Клейншмідт.

12 1657

З вітальною промовою на тренінгу виступили керівник Проекту ЄС "Угода мерів - Схід" Крістоф Фрерінг, начальник відділу енергозбереження та енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Радченко та виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк, які підкреслили важливість співпраці муніципалітетів з фінансовими інститутами, міжнародними проектами та державними структурами, що допомагають в реаліз ції енергоефективних заходів, а також впровадженні ПДСЕРК.

Національний експерт в Україні Оксана Кисіль і координатор з розвитку потенціалу Ірина Городиська Проекту ЄС "Угода мерів - Схід" розповіли про те, з чого почати розробку Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату, як розробити практичний документ з урахуванням специфіки міста, як залучити до розробці та реалізації ПДСЕРК зацікавлені сторони (місцевий бізнес, громадськість та т.д.), дали рекомендації, як провести моніторинг реалізації ПДСЕРК.
Ірина та Оксана в своїх виступах також підняли питання про зміни клімату в Україні та наслідки, які ці зміни можуть спровокувати. Розповіли, як провести оцінку вразливості міст до змін клімату на локальному рівні.

12 1658

Практичними порадами зі збору даних для розробки БКВ і розрахунку викидів СО2 з учасниками тренінгу поділився технічний експерт Проекту ЄС "Угода мерів - Схід" Олександр Дей.

Про необхідність енергоменеджменту для підвищення енергоефективності бюджетних установ в містах розповів начальник Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Ладецкій Павло.

Про важливість системи впровадження енергоменеджменту в містах також підкреслив Олександр Дей.