ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАРАЖЕННЮ ГРИПОМ?

Грип – це гостре вірусне захворювання, яке вражає дихальні шляхи.

Джерелом інфекції є хвора людина.

Механізм передачі повітряно – крапельний.

При кашлі, чханні та розмові вірус може розсіюватися на декілька метрів навколо.

Цікаві факти про грип:

У стародавні часи слово «грип» звучало інакше: цю хворобу називали «вплив». Вважалося, що такі неприємні симптоми захворювання виникають через розташування планет і місяця.

Пандемії грипу трапляються два або три рази на кожні 100 років. Згадуючи історію, можна виділити 4 основних пандемії грипу: «іспанка», азіатська пандемія, пандемія в Гонконзі і свинячий грип. Вчені деколи порівнюють кількість померлих від грипу з померлими під час воєн.

Отримавши зарплату паперовими грошима або знявши гонорар з пластикової картки можна запросто захворіти грипом. Вчені з’ясували, що грошові купюри є відмінним розсадником для інфекції. Вірус грипу зберігається на них більше 2 тижнів.

Краща вакцина від грипу для грудного немовляти – молоко його мами. Якщо жінка захворіла на грип, не можна відлучати дитину від грудей. Антитіла з материнського молока передаються дитині під час годування.

Як запобігти зараженню грипом?

• Пройти вакцинацію проти грипу. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних цього року варіантів вірусу грипу.
  • Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції. Триматися від хворого на відстані не менше 2 метрів.
  • Обмежити відвідування місць великого скупчення людей. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти.
  • Часто провітрювати приміщення. Робити в ньому вологе прибирання.
  • Часто мити руки з милом.
  • Не торкатися очей, носа або рота немитими руками.
  • Уникати обіймів, поцілунків, рукостискань.
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.
  • Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі серветкою, яку необхідно викинути.
  • Користуватися марлевими або одноразовими масками (вірус грипу вони не затримають, але затримають краплини слини з великою кількістю вірусу).

Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. У цьому аспекті, якщо вже ви вийшли погуляти, так не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихайте свіжим повітрям.

Якщо Ви вже захворіли – залишайтеся вдома та зверніться до лікаря! Будьте здорові!

Завідуюча Глухівського відділу Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко