ПРОВЕДЕНО НАВЧАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ З НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Не дивлячись на те, що всі люди знають про потенційні небезпеки і всіляко намагаються їх уникнути — нещасні випадки все ж таки трапляються. Причиною може бути власна неуважність, втома, переоцінка власних сил, недостатня підготовка. Також інциденти можуть трапитись із-за факторів, які знаходяться поза межами контролю постраждалого — як то дії інших осіб або природні катаклізми чи техногенні аварії.

Коли трапляється нещасний випадок, час не на вашому боці. Постраждалому треба якнайшвидше надати ефективну допомогу, від якої часто залежить не тільки  тривалість та важкість процесу відновлення його здоров’я, а можливо навіть і життя людини. Тому, щоб діяти ефективно в таких ситуаціях, необхідно розуміти головні принципи ПМД.

Товариство Червоного Хреста  бере активну участь у вирішенні завдань охорони здоров’я та безпеки людей. Важливою складовою цього напряму є навчання населення навичкам надання першої допомоги. Тому, на базі територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради 08.11. 2017  для соціальних робітників були проведені заняття по наданню першої медичної допомоги з тренером  Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Кареліною Н.В..

Соціальні робітники отримали знання з  оцінки стану потерпілого та визначення виду допомоги, якої, насамперед, він потребує, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів, проведення штучного дихання «із рота в рот» та зовнішнього масажу серця й оцінки їх ефективності, припинення кровотечі, надання допомогу при отруєнні, блюванні, втраті свідомості, використання підручних засобів при транспортуванні потерпілого.