Звіт про роботу Громадської ради при виконавчому комітеті Глухівської міської ради за 2017 рік

Додаток до протоколу №1 від 16 січня 2018 року

Згідно з планом  роботи громадської ради  на 2017 рік було заплановано винести  на розгляд ради такі питання:

1. Про перспективу реалізації стратегії Міністерства освіти по реформуванню  освіти в місті Глухові.
  2. Про формування Глухівської громади
  3. Про роботу відділу культури Глухівської міської ради
  4. Про охорону громадського порядку
  5. Про проведення «Тижня добра»
  6. Про хід виконання реформування медицини в місті Глухові
  7. Про здійснення перевірки санітарного стану міста
  8. Про підготовку житлово-комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

На виконання  плану роботи першим було розглянуто питання про перспективу реалізації стратегії Міністерства освіти по реформуванню середньої освіти в м. Глухові. Громадська рада прийняла рішення ініціювати проведення консультацій з громадськістю з питань «Впровадження реформування загальної середньої освіти м. Глухова».

Основні заходи це: проведення на базі шкіл круглих столів за участі батьків, відкритої міської громадської конференції, громадського обговорювання.

Виконком цю ініціативу Громадської ради не підтримав.

Тому, по ініціативі Громадської ради в березні місяці щотижня проводились зустрічі з громадськістю міста, де розглядалась стратегія реформування освіти в м. Глухові.

В березні на засіданні ради було затверджено текст та перелік питань по освіті для включення в анкету та проведено опитування батьків учнів шкіл міста. В опитуванні прийняло участь 485 батьків, майже четверть від загальної кількості учнів шкіл міста.

Результати анкетування були розглянуті на засіданні ради в квітні 2017 року і оприлюднені на сайті міської ради в розділі Громадська рада (додаток до протоколу №6 від 6 квітня)

Також на цьому засіданні на розгляд ради була подана стратегія реформування освіти розроблена доцентом ГНПУ ім.. Довженка Решетняком В. Ф. , інших пропозицій не надходило.

Потім це питання розглядалось на засіданнях робочої групи міськвиконкому по реформуванню освіти. Зараз ця комісія не збирається і питання залишається в стані розгляду.

Щодо формування Глухівської громади. Громадська рада підтримала ініціативу мера міста Глухова про добровільне об'єднання територіальних громад сіл району та міста Глухова  в Глухівську територіальну громаду з центром у місті Глухові.

1 березня 2017 року було проведено в міському палаці культури  громадське обговорення щодо можливого добровільного об'єднання територіальних громад з участю представників сільських рад району та громади міста. На жаль ця ініціатива не булла підтримана сільськими радами.

В квітні по ініціативі Громадської ради було проведено «Тиждень добра». Громадські організації та громадськість міста прийняли активну участь в проведенні акцій по санітарній зачистці  на озерах Павлівське та Скоропадське, на Чернечих джерелах, висаджували дерева та інші зелені насадження на різних ділянках міста.

В липні місяці було розглянуто питання про створення в м. Глухові окремого формування «Муніципальна варта», яке б підпорядковувалося органам місцевого самоврядування. Після цього неодноразово проводились круглі столи по вивченню практики таких формувань в Україні. Хоча вже є багато міст які створили такі підрозділи, але на цей час Закон про муніципальну варту прийнятий Верховною Радою лише в першому читанні. Тільки після прийняття цього закону в цілому можливо буде створити таку варту.

На засіданнях Громадської ради розгляд питання про роботу відділу культури починали ще в липні, але із-за відпусток остаточно це питання було розглянуто в жовтні. Рада заслухала інформацію про роботу відділу культури та претензії до в. о. начальника відділу щодо організації  окремих концертів. В. о. начальника відділу культури запевнила що таких концертів більше не буде і програми виступів будуть ретельно перевірятись та затверджуватись. На даний час вже проведено конкурс і затверджено начальника відділу культури.

В жовтні місяці було заслухано звіт працівників житлово-комунального господарства  про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Про підготовку житлового фонду та підприємств міста до зими проінформував директор теплового району. Надана інформація доводилась до жителів міста.

В листопаді місяці розглядалось питання про санітарний стан в місті. Було заслухано начальника управління ЖКГ. Підняті проблеми по роздільному збору відходів, засміченість лісосмуг та прилеглих до міста територій. Не заключення договорів на вивіз відходів в приватному секторі – одна із проблем засміченості.  Як цю проблему вирішити – питання не тільки ЖКГ, а й  всієї громади міста.

В грудні місяці було розглянуто питання про хід виконання реформування медицини в місті Глухові. На засіданні заслухали головного лікаря ЦРЛ Горбасьова В.В. Він доповів присутнім про хід реформування медицини в місті Глухові. В ході реформування виявлено багато недоліків як організаційного, так і фінансового планів. Недостатнє виділення коштів – одна з головних причин недостатнього забезпечення необхідними приладами та ліками лікарні. Але є ще резерви які потрібно знаходити самим – це економне використання енергоресурсів, можливість здачі в оренду не зайнятих приміщень, тощо.

Також впродовж року проводились різні зустрічі, круглі столи, зустрічі з громадськістю. Одна з таких зустрічей відбулась з представниками посольства Великої Британії в  Україні. Всі члени Громадської ради беруть активну участь у всіх заходах, які проводяться в місті.

Голова громадської ради                           Троценко  В.А.