«Сила духу» гуртує лише вольових

Для багатьох потерпілих на виробництві, людей з особливими потребами, життя розділилося на до і після травми. І таких на обліку в Глухівському відділенні УВД Фонду соціального страхування України у Сумській області перебуває 153 особи.

— У сфері діяльності фонду — цілий комплекс серйозних завдань, від грамотного вирішення яких залежить якість життя і рівень захисту інтересів людей праці, їх впевненість у завтрашньому дні, — розповдає начальник відділення Лариса Забара. — Рівень відповідальності фонду перед суспільством вимірюється не лише розміром страхових виплат потерпілим, Фонд фінансово забезпечує цілий комплекс послуг з медичної та соціальної реабілітації потерпілих, санаторно-курортне лікування в оздоровчих закладах України. У фонді знають, що треба лікувати не лише від хвороби, слід оздоровлювати людину загалом: її фізичний, психологічно-емоційний стан. А проведення спартакіади серед інвалідів праці — це чудовий соціальний проект, який допомагає сотням людей, які з виробничих причин втратили здоров’я, відчути, що вони здатні на більше. Саме тому виконавча дирекція Фонду в 2013 році дала старт І Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці «Сила духу».

18 1521

Цього року відбіркові змагання в рамках VІ Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці на Сумщині відбулися 15 червня. Програма спартакіади включала випробування із таких видів спорту — армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шахів. Запросили до участі всіх потерпілих на виробництві, для кого любов до життя і спорт — головні ліки, які допомагають знайти себе та реалізувати в суспільстві.

Таким людям особливо потрібне спілкування і досвід тих, хто сам пройшов кола пекла після нещасних випадків, інвалідності, витягав себе із прірви зневіри та відчаю. Багаторічна практика роботи вітчизняних і закордонних фахівців показує, що одним з найбільш дієвих методів реабілітації інвалідів є фізична культура та спорт. Систематичні тренувальні заняття, участь у змаганнях не тільки підвищують адаптацію інвалідів до умов життя, які змінилися, розширюють їхні функціональні можливості, допомагають оздоровленню організму, а й сприяють виробленню координації всіх систем організму, сприятливо діють на психіку, мобілізують волю на боротьбу з хворобою, повертають людям почуття соціальної повноцінності. І справа навіть не в нагородах чи призових місцях…

18 1522

«Коли після вдалого реабілітаційно-відновного лікування до потерпілих повертається здоров’я, бажання жити повноцінно, відчуваєш моральне задоволення від своєї роботи, — зауважує Лариса Забара. - Фонд покликаний допомогти потерпілим на виробництві людям відчути впевненість у своєму майбутньому. Тому я вірю, що соціальний проект — спартакіада «Сила духу» — запроваджений виконавчою дирекцією фонду, допоможе сотням осіб відчути, що вони потрібні і собі, і суспільству».