Роботодавцям на замітку

У першому кварталі 2018 року страховим експертом з охорони праці Глухівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області було здійснено перевірки 10 підприємств щодо стану профілактичної роботи зі створення здорових та безпечних умов праці.

За результатами заходів виявлено 97 порушень законодавства про охорону праці. Внесено 10 подань роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці.

Водночас, за словами начальника Глухівського відділення управління  виконавчої дирекції ФСС України у Сумській області Лариси Забари, страхові експерти з охорони праці не ставлять собі за мету зафіксувати якомога більше порушень.

«Наше завдання – мінімізувати ризик професійної травми чи захворювання для усіх застрахованих у Фонді осіб. Максимально ефективно це можна зробити лише допомагаючи роботодавцям створювати безпечні умови праці, дотримуватись стандартів та спільними зусиллями запобігати будь-яким нещасним випадкам на робочому місці», – зазначила Лариса Забара.

Зазначимо, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхових експертів з охорони праці.

Страховим експертом з охорони праці Глухівського відділення УВД ФСС України у Сумській області Сергієм Пищолою постійно проводиться цілеспрямована робота з профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, надається всебічна допомога роботодавцям в організації роботи з охорони праці, моніторингу умов праці та усуненні загроз здоров’ю працівників.

Всі заходи направлені на визначення шляхів покращення умов праці та профілактичної роботи з попередження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на засадах співпраці з роботодавцями, ефективного функціонування системи управління охороною праці на підприємствах, організації контролю за станом умов праці на робочих місцях та проведення навчання і перевірки знань з охорони праці.

Нагадаємо, що за останніми даними майже 66 % усіх нещасних випадків на виробництві стаються в Україні через організаційні причини, усунення яких не потребує матеріальних затрат.

Для отримання консультацій та методичної допомоги з питань охорони праці звертатись до страхового експерта Глухівського відділення УВД ФСС України у Сумській області Пищоли Сергія Євгеновича за тел. 0954529044.