Запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням в спорті

В рамках виконання умов меморандуму про партнерство та співробітництво, укладеного між Міністерством молоді та спорту України та Фондом соціального страхування України  відбувся «круглий стіл» ініційований начальником Глухівського відділення Фонду соціального страхування Л.О.Забарою за участю начальника відділу молоді та спорту Глухівської міської ради М.Г.Плотницького, тренерів та викладачів фізичної культури навчальних закладів міста. Одним з пріоритетних питань в галузі спорту є питання створення системи управління охорони праці в установах сфери спорту.

14 0857

Лариса Забара проінформувала присутніх спортсменів про те, що серед спортивних травм, як правило, високий відсоток травм  середнього і важкого ступеня. У спортивному травматизмі відзначається  переважно: ураження суглобів, багато забитих місць, переломи, вивихи . У зимовий період травм більше (до 51%), ніж у літній період  (21,8%).

Попередження  спортивного травматизму засноване на принципах профілактики ушкоджень з  урахуванням особливостей окремих видів спорту.  Крім загальних організаційно - профілактичних заходів забезпечення  безпеки на навчально - тренувальних заняттях і спортивних змаганнях в окремих  видах спорту існують заходи профілактики спортивного травматизму, властиві  тільки даному виду спорту.

Незалежно від виду спорту, є правила профілактики спортивного  травматизму – це загальні інструкції, нехтування якими може в значній мірі  підвищити ризик отримання травм.

Важливими завданнями попередження  спортивного травматизму є: знання причин виникнення тілесних ушкоджень та їх особливостей в  різних видах фізичних вправ; розробка заходів щодо попередження спортивних травм; недоліки і помилки в методиці проведення занять; незадовільний стан місць занять та спортивного обладнання; порушення правил лікарського контролю; несприятливі санітарно -гігієнічні та метеорологічні умови при проведенні занять.

Таким чином до профілактичних заходів з профілактики спортивного  травматизму відносяться наступні: уважність і зібраність; техніка безпеки; відповідна спортивна екіпіровка; правильна розминка і розігрів м'язів; дотримання режиму сну і неспання; дотримання методики тренування;  фінальний етап тренування (заминка); своєчасний лікарський контроль, а також баланс між силою і гнучкістю.

Дотримання цих профілактичних  заходів значно  знизить ризик виникнення спортивних травм, тим самим зменшить кількість  професійних спортивних патологій і рівень інвалідності спортсменів.