Програма IQ energy розпочала роботу з ОСББ

Відтепер українські ОСББ мають можливість отримати гранти на утеплення в рамках програми фінансування енергоефективності IQ energy. Перший відповідний кредитний продукт сьогодні був презентований в ІА «УНІАН».

Банки партнери ЄБРР вперше надають можливість об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) отримати фінансування в рамках української програми фінансування енергоефективності в житловому секторі IQ energy. http://www.iqenergy.org.ua
При підтримці ЄБРР один з партнерів програми IQ energy, ОТП Банк, розробив кредитний продукт для ОСББ, який спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, які можуть включати теплоізоляцію стін, дахів та підлог; модернізацію систем теплопостачання; установку лічильників тепла, індивідуальних теплових пунктів та багатьох інших заходів.
Позичальники, фізособи і ОСББ, які візьмуть кредити на впровадження енергозберігаючих заходів від банків партнерів і відповідатимуть критеріям участі в програмі, зможуть отримати компенсацію для покриття суми кредиту. Відповідне грантове фінансування в розмірі € 15 млн. надано на ці цілі Східноєвропейським фондом енергоефективності та довкілля (E5P), найбільшим вкладником якого є Європейський Союз. У програмі IQ energy також використовуються кошти технічного співробітництва, надані Шведським агентством міжнародного співробітництва в сфері розвитку (Sida).
На сайті програми розташований каталог ( http://www.iqenergy.org.ua/technologies )
з більш ніж 5500 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми.

Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було взято кредит. Пріоритет віддаватиметься комплексними рішеннями щодо тепломодернізації багатоквартирних будинків.

Умови надання кредитів в ОТП Банку за програмою IQ energy для ОСББ:
• Строк кредитування — до 5 років.
• Сума кредиту — від 200 тис. грн. до 2 млн. грн.
• Комісія одноразова — 1,25%.
• Річна процентна ставка за користування кредитом — 17,5%.
• Компенсації за програмою IQ energy — 40%
• Комісія щомісячна — відсутня.
• Дострокове погашення кредиту без комісій.
• Валюта кредитування — гривня.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
За 2 роки роботи програми IQ energy 17 000 українських домогосподарств вже придбали в кредит енергоефективні товари і здійснили монтажні роботи на суму 450 млн. грн. (близько 14,5 млн. євро). Сукупний розмір виплаченої компенсації домогосподарствам склав близько 3,5 млн. євро.