Глухів на шляху до енергоефективного міста

 

Основна проблематика у сфері енергозбереження

 • повільне здійснення реформи житлово-комунальної галузі;
 • зростання вартості енергоносіїв;
 • відсутня фінансова підтримка з обласного та державного бюджету на модернізацію технологічного обладнання енергоємних підприємств;
 • відсутність пільгового кредитування на реалізацію затратних енергозберігаючих технологій;
 • ризики від коливання ціни та поставок газу в Україну.

Основні напрямки у роботі

Основними завданнями енергозбереження є:

 • врегулювання питання нормування витрат енергоресурсів, оптимізація витрат і втрат енергетичних і матеріальних ресурсів;
 • застосування адміністративних методів впливу на енергоспоживання бюджетної і комунальної сфери, населення, підприємств із здійсненням контролю за додержанням підприємствами і установами встановлених нормативів енергоспоживання;
 • розробка реальних механізмів економічного стимулювання енергозбереження в галузі;
 • проведення паспортизації житлових та адміністративних будинків;
 • розроблення та реалізація енергоощадних заходів, у тому числі на базі відновлювальних джерел енергії (сонячної, вітрової та геотермальної енергії);
 • покращення санітарно-гігієнічних умов перебування дітей в дошкільних начальних закладах та школах;
 • залучення коштів для реалізації практичних проектів у сфері енергозбереження та енергоефективності.

Для зменшення суттєвих витрат, припинення нераціонального використання енергоресурсів та постійного інформування про заходи з енергоощадності громади м. Глухова створена служба енергоменеджменту. Основними завданнями енергоменеджменту є:

 • розбудова існуючої системи енергетичного менеджменту;
 • облік та аналіз енергоспоживання;
 • планування та реалізація заходів з енергозбереження;
 • енергетичний контролінг;
 • сприяння енергозбереженню.

Корисні поради

Тепло виходить з квартири і не повертається. А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які Ви сплачуєте гроші. Ось 10 фактів втрат тепла та 10 порад, які допоможуть Вам зберегти і тепло і кошти:

Факт перший: Майже 30 % всього тепла виходить з вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах.

Порада: Елементарні заходи теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 3-4° С. (заклейте вікна та проведіть ізоляційні заходи)

 Факт другий: Крім вікон та дверей – тепло виходить через вентиляційні отвори, особливо якщо ви живете на останніх поверхах.

Порада: Оскільки вентиляційні отвори наглухо закривати не можна, обладнайте їх спеціальними дверцятами або куском картону. Це допоможе підвищити температуру на 2-3° С! 

Факт третій: Електричний вентилятор здатний всього за годину витягти багато тепла з вашої оселі;

Порада: Вимикайте пристрій, як тільки він зробить свою справу.

Факт четвертий: Якщо ваші батареї недостатньо нагріваються – проблемою може бути утворення повітряних пробок. 

Порада: Щоб вирішити проблему достатньо відкрутити клапан на батареї і дочекатися, доки потече вода. 

Факт п’ятий: Декоративні панелі на батареях забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату. 

Порада: Якщо у квартирі холодно, краще обійтися без декору, а якщо ви лише будуєтесь чи робите ремонт, слід подумати про те, щоб не «ховати» батарею в нішу.

Факт шостий: Вкритий фольгою теплозахисний екран розміщений між стіною та батареєю здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%; При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 5-10%.

Порада: Наклейте фольгу на ДСП та розмістіть на стіні за батареєю.

Факт сьомий: Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла – на 8-10 % більше ніж з білою. 

Порада: Очистивши поверхню батареї від декількох слоїв старої фарби та зробивши її гладенькою, пофарбуйте у темно-коричневий колір.

Факт восьмий: Якщо у вас довгі штори, то майже 20 % тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати.

Порада: Штори, які не закривають батарею дають можливість надходити теплу в кімнатний простір.

Факт дев’ятий: Взимку через скло у вікні втрачається від 10-14 % тепла.

Порада: Закриваючи його на ніч короткими шторами, ви зберігаєте тепло в кімнаті.

Факт десятий: Тепловтрати через вхідні двері й розбиті вікна в під’їздах можуть становити близько 5-15% від сумарних теплових втрат будинку. 

Порада: Закривайте вхідні двері та заскліть вікна у своїх під’їздах. Це допоможе зберегти тепло у всіх приміщеннях будинку!

Поради на кожен день

- Замініть звичайні лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Компактні енергозберігаючі лампи споживають у чотири рази менше електроенергії, а строк їхнього використання у вісім разів довший, ніж звичайних.

- Протріть електричні лампи від пилу. Витерта лампа світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена.

- Не забувайте про природнє освітлення. Використання сонячного світла – це один  із найсуттєвіших резервів економії електроенергії. Використовуйте більше природнього світла, коли це можливо. На вулиці почало темнішати – подумайте, можливо, настав час для вечірньої прогулянки або вже час подумати про сон? Стало важко читати? Спробуйте сісти ближче до вікна або відкладіть читання на завтра.

Тримайте вікна чистими. Запилене скло може поглинати до 30% світла. Регулярно мийте вікна.

- Купуйте енергозберігаючі побутові прилади. При виборі таких побутових приладів, як холодильник, плита, пральна машина, тощо, звертайте увагу на їхній рівень енергоспоживання. Прилади з найменшим рівнем енергоспоживання маркуються літерами «А» або «А+».  Так, наприклад, холодильник класу «А» або «А+» споживає на 30 - 50% менше електричної енергії від загального споживання  електроенергії холодильником класу «В».

Вимикайте функцію очікування standby. Вимикайте телевізори, відео- та стереомагнітофони і комп’ютери, коли не використовуєте їх. У режимі очікування вони споживають від 10 до 60% електроенергії, спожитої протягом свого життя. Вимикайте освітлення, коли воно Вам не потрібне. Вимикайте екран комп’ютера, виходячи на перерву.

- Приймайте душ замість ванної. Так лише за тиждень ви зекономите 1400 л води. Та й психологи радять митися під проточною водою. (Виходячи з того, що на прийом ванної витрачається до 250 л води, а на прийом душу до 50 л. Тобто за один прийом душу економиться до 200 л води, а якщо щоденний прийом ванної замінити на душ, то економиться до 1,4 м3 (або 1400 л)).

- Мийте ощадливо. Використовуйте пральну або посудомийну машину тільки при повному завантаженні. Використовуйте мийні засоби, що підходять для низьких температур, та вибирайте ощадливі програми. Зменшуйте Ваше особисте споживання гарячої води, приймаючи душ замість ванни.

Відремонтуйте сантехніку. Щільно закривайте крани гарячої води. Стежте, щоб вони не протікали. Витікання гарячої води не лише збільшує ваші рахунки за гаряче водопостачання, але й призводить до підвищення вологості житла.

- Кип’ятіть лише стільки води, скільки вам потрібно, та не забувайте чистити чайник від накипу. Якщо ви будете кип’ятити лише необхідну вам кількість води, ви зможете заощадити десь 61 гривню на рік. Але не забувайте про те, що нагрівний елемент електричного чайника має бути вкритий водою. Накип у чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії, що потрібна для кип’ятіння води.

Накривайте кухонний посуд кришкою! Ви можете зберегти 30% енергії, якщо в процесі готування їжі накриєте свою каструлю кришкою.

- Не залишайте дверцята холодильника відкритими більш, ніж необхідно, дозвольте їжі повністю охолонути перш, ніж помістити її в холодильник або морозильну камеру, регулярно розморожуйте й зберігайте при відповідній температурі. Якщо можливо, не розміщуйте кухонну плиту й холодильник/морозильну камеру поруч одне з одним.

 

gerb sm2017 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області
mishel
ТЕРЕЩЕНКО МІШЕЛЬ

міський голова

41400 Україна, Сумська обл., м.Глухів, вул.Шевченка 6
Tел.: (05444) 2 21 15
Факс.: (05444) 3 27 56
Email: glhgor@ukr.net